Młodzież z Wilna na wakacjach w Zaniemyślu pod PoznaniemNa zaproszenie Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przy współpracy Fundacji Enea w czerwcu 2017 r. w ośrodku charytatywno-wypoczynkowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Zaniemyślu wypoczywała grupa młodzieży z WILNA : z Proginmazjum i Gimnazjum im. Jana Pawła II, z Gimnazjum Adama Mickiewicza oraz ze szkoły w Kolonii Wileńskiej.

                Fundacja Enea

W środę 21 czerwca wypoczywającą młodzież odwiedzili członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej z Poznania oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu z panią Aliną Stulpą i panią Elżbietą - twórczyniami szkolnych przedstawień: Luboni J.I Kraszewskiego i spektaklu o objawieniach Fatimskich.

Zdjęcia ze wspólnego ogniska na terenie ośrodka.

Zaniemysl zaniemysl Zaniemysl
Zaniemysl Zaniemysl Zaniemysl
Zaniemysl Zaniemysl Zaniemysl


Fot. Małgorzata Jagielska. 

***

Od wielu lat staraniem Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Poznaniu na wakacje do Macierzy przyjeżdża polska młodzież z Litwy i Białorusi.

W latach ubiegłych organizowaliśmy zarówno pobyty nad morzem w Jarosławcu jak i w Trzciance w Wielkopolsce. Przyjeżdżała młodzież wraz z wychowawcami z polskich szkół z miejscowości: Rzesza Wielka pod Wilnem, Dukszty Pijarskie na Litwie oraz z Lida na Białorusi.

Wakacje nad morzem dla Rodaków z Litwy i Białorusi

sierpień 2016

okret

ognisko

buty

palacyk

piraci

piraci2

piraci4

gry

gry5

ognisko3

serce

Wakacje nad morzem dla Rodaków z Wileńszczyzny

sierpień 2015

                       fot. Roman Waśko

W tym roku przyjechali do nas uczniowie ze szkoły z Rzeszy Wielkiej pod Wilnem. Grupa 50-osobowa odpoczywała w Jarosławcu od 14 do 23 sierpnia. Podczas pobytu nad polskim morzem zapewniliśmy im możliwość poznania piękna polskiego krajobrazu, korzystania z uroków plażowania, rozrywek, licznych atrakcji sportowych i turystycznych. Mamy nadzieję, że takie wakacje w Macierzy będą dla polskich dzieci z Kresów niezapomnianym przeżyciem.

Pełne zrealizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki pomocy życzliwych ludzi i instytucji. Mamy świadomość, że i teraz mogliśmy liczyć na niezawodnych przyjaciół, którzy wrażliwi są na potrzeby naszych Rodaków na Kresach.

W tym roku wsparli nas : SKOK Wielkopolska, Sherwin-Williams Poland, Poznański Bank Spółdzielczy, Tadeusz Dziuba - poseł na Sejm RP, Ryszard Król - właściciel Król Plaza Spa i Róży Wiatrów w Jarosławcu, Jarosław Lange - przewodniczący Zarzadu Regionu NSZZ Wielkopolska, Grażyna i Bogdan Walczakowie, Krzysztof Styszyński, Elżbieta i Kazimierz Bogaczyńscy, Stefania Dota, Anna Rosik, Maria Kalwara, Olcha Sikorska, Arkadiusz Klimowicz - Burmistrz Miasta Darłowa, Marek Szpytko, Jan Sulanowski i inni. 

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Na załączonych zdjęciach (fot. Roman Waśko i Ryszard Pietrasz) grupa młodzieży z Kresów w Jarosławcu i Darłowie .

 

      fot. Ryszard Pietrasz

>> Zobacz więcej zdjęć z wakacji w Jarosławcu <<

 

***

Młodzież z Lidy (Białoruś) nad morzem w Jarosławcu

sierpień 2014

>> zobacz więcej zdjęć <<

***

Zobacz wakacyjne zdjęcia z poprzednich lat >>  2009  >>  2008  >> 2006  >> 2011

Przejdź do >> Strony Głównej << Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu.